Verslo mitas ir 4 idėjos sėkmingam verslui

Michael E. Gerber savo knygoje ‘Verslo mitas’ atsako į klausimus, kodėl daugelis smulkiojo verslo įmonių žlunga ir kaip spręsti šią problemą. Autorius nagrinėja Amerikos situaciją, bet daugelis pavyzdžių ir patarimų pritaikomi visame pasaulyje. Jis pristato 4 idėjas, kurias reikia įsidėmėti, jei norite, kad verslas nežlugtų.

1 idėja. Šioje šalyje egzistuoja mitas (vadinu jį V-mitu), kuris teigia, jog smulkųjį verslą pradeda verslininkai rizikuodami
savo turtu, kad gautų pelno. Tai nėra taip. Pagrindinė priežastis, kodėl žmonės pradeda verslą, neturi nieko bendra su verslininkyste. Iš esmės tikėjimas šiuo verslo mitu yra pats svarbiausias veiksnys, dėl kurio tiek daug smulkiųjų įmonių patiria nesėkmę. V-mito suvokimas ir šio suvokimo pritaikymas kuriant bei plėtojant smulkųjį verslą gali būti kiekvieno verslininko sėkmės paslaptis.

2 idėja. Amerikos smulkiojo verslo sferoje šiandien vyksta perversmas. Vadinu jį esminiu. Ir ne tik todėl, kad jis keičia verslo pobūdį šioje šalyje ir visame pasaulyje – jis keičia pačius verslininkus, jų veiklos metodus ir jų išlikimo tikimybę.

3 idėja. Esminio perversmo pagrindas – dinaminis procesas, kurį kompanijoje E-Myth Worldwide vadiname verslo plėtros procesu. Smulkiojo verslininko susistemintas ir tikslingai vykdomas, šis procesas turi galios kiekvieną verslo įmonę paversti neįtikėtinai efektyvia organizacija. Mūsų patirtis parodė, kad įmonė išlieka jauna ir klestinti tada, kai šis procesas įdiegiamas į kiekvieną veiklos sritį ir iš esmės lemia tos įmonės likimą. Jei šis procesas ignoruojamas, kaip, deja, itin dažnai atsitinka, smulkiojo verslo įmonei ima vadovauti Atsitiktinė Sėkmė, Sąstingis ir po visa ko – Nesėkmė. Liūdnų padarinių neišvengiama.

4 idėja. Verslo plėtros procesą sistemingai vykdyti gali kiekvienas mažos įmonės savininkas, laipsniškai išmokdamas smulkiojo verslo sferos perversmo pamokas. Tuomet šis procesas leidžia numatyti rezultatus ir suteikia gyvybinės jėgos kiekvienai mažai įmonei, kurios savininkas yra pasiruošęs paaukoti tiek laiko ir dėmesio, kiek reikia, kad ji suklestėtų.

The E-Myth Revisited

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s